حضرت فاطمه معصومه (ع) یکی از ستارگان آسمان ولایت است

۱۴ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۴:۰۴ کد : ۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۶۷
دکتر حیدری به مناسبت وفات حضرت معصومه (ع) گفت: در دین مبین اسلام نام گذاری اهمیت ویژه ای دارد...
 رئیس واحد رودهن گفت: حضرت فاطمه معصومه(ع)، یکی از ستارگان آسمان ولایت است که نه تنها شهر قم، بلکه همه ایران زمین را نورانی ساخته است.
دکتر حیدری به مناسبت وفات حضرت معصومه (ع) گفت: در دین مبین اسلام نام گذاری اهمیت ویژه ای دارد.در روایاتی فراوان تاکید شده است که یکی از وظایف پدران، گزینش نام نیکو برای فرزندان است.از همین روی ، پیشوایان معصوم (ع) به دلیل مقام والایی که برای حضرت فاطمه زهرا (س) قائل بودند، به نام مقدس فاطمه احترام می گزارند. با نگاهی گذرا متوجه می شویم که همه ی امامان، بعضی از دخترانشان را فاطمه نامیده اند؛ از جمله امام موسی کاظم (ع) دست کم نام دو تن از دخترانش را فاطمه نهاد. یکی از این دو دختر، حضرت فاطمه معصومه (ع) که برای مشخص شدن ایشان فاطمه کبری شناخته می شود.این بانوی والا مقام لقب های فراوانی دارد از جمله: طاهره، حمیده، تقیه، مرضیه، سیده، رضیه، اخت الرضا، صدیقه و سیده نساءالعالمین.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رودهن گفت: هنگامی که حضرت معصومه (س)، مدینه را به قصد دیدار برادر در خراسان ترک کرد و به ساوه رسید و بیمار شد. آل سعد به استقبال آن بانوی والا رفت تا ایشان را به قم دعوت کند. روز 23ربیع الاول سال 201 قمری،وارد این سرزمین شد و موسی بن خزرج آن حضرت را به منزل خود دعوت کرد، البته ایشان فقط 17 روز در قید حیات بود و سپس یده از جهان فروبست.
وی درباره ی اینکه چه کسی بر پیکر آن حضرت نماز خواند گفت: قومی ها درباره اینکه چه کسی وارد قبر حضرت معصومه (س) شود ، به بحث و مشورت پرداختند تا اینکه از طرف صحرا دو سوار نقاب دار پیدا شدند و برجنازه حضرت نماز گزاردند سپس داخل سرداب شدند وجنازه را دفن کردند ورفتند و کسی نفهمید آنها چه کسانی بودند (بعضی احتمال داده اند که آن دو نقابدار ، حضرت رشا«ع» و امام جواد «ع» بودند ).
حیدری افزود: در تاریخ آمده که روزی جمعی از شیعیان به قصد دیدار حضرت امام کاظم (ع) و پرسیدن مسائلی از ایشان به مدینه مشرف شدند و چون حضرت در مسافرت بود ، پرسش های خود را به حضرت معصومه که کودکی خردسال بیش نبود ، تحویل دادند ؛ فردای آن روز که بار دیگر به منزل امام رفته بودند ایشان از سفر بازنگشته بود پس به ناچار پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی خدمت امام برسند غافل از اینکه حضرت معصومه، پاسخ پرسش ها را نگاشته است. از قضا در بین راه با امام موسی کاظم (ع) برخوردند و ماجرا را گفتند و هنگامی که امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کرد، سه بار فرمود:«پدرش فدایش باد».
دکتر حیدری در پایان گفت: درباره ی فضیلت حضرت معصومه ، روایات فراوانی از پیشوایان معصوم رسیده است. امام رضا (ع) خطاب به یکی از محدثان نامدار سعد فرمود :« ای سعد، از ما به شما قبری هست که هرکس وی را زیارت کند ،در حالی که او به حقش او آگاه شود ، بهشت از آن اوست وآن قبر فاطمه دختر موسی بن جعفر است.»

نظر شما :