برگزاری نشست هم اندیشی استادان در واحد رودهن

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۹ کد : ۷۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۵
به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن...

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، نشست هم اندیشی استادان با حضور دکتر جواد منصوری معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگارفرهیختگان ،حجت الاسلام سراج مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه اظهار داشت: این نشست هم اندیشی با موضوع "دستاوردهای انقلاب اسلامی" انجام و با استقبال بسیار خوب اساتید همراه شد، که ضمن استماع سخنان دکتر منصوری، سوالات و پرسشهای مختلفی را مطرح نموده و از پاسخ استاد استفاده کردند.

حجت الاسلام سراج، بخش هایی از مطالب طرح شده در این جلسه را به شرح زیر بیان کرد:

از دستاوردهای بسیار مهم انقلاب اسلامی، وصول به "استقلال" بوده است. چرا که قبل از وقوع انقلاب اسلامی همه تصمیمات مهم و سرنوشت ساز به دست بیگانگان بود.

مثلاً خلعتبری، وزیر امور خارجه رژیم شاه، در خاطراتش می نویسد: انتخاب وزیران و معاونین آنها، انتخاب سفیران و نیز سایر مناصب مهم کشور باید توسط آمریکایی ها و سفیر آنها انجام می شد.

همچنین تصمیم گیری در مورد نفت، میزان تولید و مصرف آن و بسیاری از موارد دیگر صرفاً توسط آمریکایی هاو در راستای سیاست های آن ها انجام می پذیرفت.

دستاورد دیگر انقلاب، "حفظ اسلام" است، زیرا اسلام ستیزی در غالب های مختلف از زمان رضاخان آغاز و در زمان پسرش شدّت بیشتری یافت و طبق نوشته های فرح پهلوی، شاه اساساً اعتقادی به اسلام نداشت، بلکه گرایش به فرقه ضالّه بهائیت داشت و در پی ترویج و نهادینه کردن تدریجی این مسیر باطل بود.

از دستاوردهای مهم دیگر انقلاب اسلامی این بود که "موجب بیداری ملتهای مظلوم شد و بسیاری از معادلات جهانی را به ضرر استعمارگران و به نفع ملل مظلوم تغییر داد". به گونه ای که یکی از سردمداران رژیم صهیونیستی به صراحت اظهار کرد: ما برای تسلط بر نیل تا فرات، برنامه ریزی کرده بودیم ولی وقوع انقلاب اسلامی در ایران، همه برنامه های ما را با مشکل و چالش مواجه کرد.

در ادامه جلسه برخی پیشرفت های مهم جمهوری اسلامی در تکنولوژی و فناوری نیز مورد توجه قرار گرفت مانند: تکنولوژی هسته ای، هوا فضا، نانو، پزشکی، نظامی، تولید علم، داروسازی، سایبری، و ....

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درواحد رودهن در پایان، عموم مردم و جوانان را به مطالعه بیشتر در این زمینه فرا خواند و رجوع به پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی را مفید خواند.

 


1393/11/19     15:29:08

نظر شما :