آسیب شناسی شبکه های ماهواره ای و ضرورت اطلاع رسانی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۶:۲۲ کد : ۷۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۹۷۴
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه رودهن تاکید کرد: امروز اینترنت و ماهواره در دسترس همه قرار دارند و با توجه به اینکه عمده ...

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه رودهن تاکید کرد: امروز اینترنت و ماهواره در دسترس همه قرار دارند و با توجه به اینکه عمده این رسانه ها در سیطره قدرت های استعماری و مادیگرا هستند و آنان نیز از این ابزار مهم برای اهداف نا مشروع خود استفاده می کنند، بنابراین اساتید و نخبگان دلسوز باید جامعه و جوانان را نسبت به خطرات و آسیب های ویرانگر آن آگاهی بدهند.

حجت الاسلام محمد ابراهیم سراج مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، طی چند جلسه سخنرانی در مسجد پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه، به بررسی آسیب های اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی شبکه های ماهواره ای بیگانه پرداخت.

وی ضمن اشاره به این اصل مهم که اسلام طرفدار علم است اما نگاه اسلام این است که علم و تکنولوژی باید در خدمت اهداف الهی و انسانی و در راستای سعادت دنیوی و اخروی انسان ها قرار بگیرد، اظهار داشت: امروز اینترنت و ماهواره در دسترس همه قرار دارند و با توجه به اینکه عمده این رسانه ها در سیطره قدرت های استعماری و مادیگرا هستند و آنان نیز از این ابزار مهم برای اهداف نا مشروع خود استفاده می کنند، بنابراین اساتید و نخبگان دلسوز باید جامعه و جوانان را نسبت به خطرات و آسیب های ویرانگر آن آگاهی بدهند.

حجت الاسلام سراج ضمن اشاره به برخی از علل گرایش به شبکه های ماهواره ای بیگانه، به بیان تهدیدات و آسیب های آن پرداخت و این تهدیدها را به دو بخش سیاسی و فرهنگی تقسیم نمود.

وی در بخش آسیب های سیاسی به موارد ذیل اشاره کرد: تخریب ناجوانمردانه وجهه شخصیت های بزرگ نظام بویژه مقام معظم رهبری، به چالش کشیدن و ناکارآمد قلمداد کردن حکومت اسلامی، تخریب هویت ملی مردم بویژه جوانان،صهیونیسم باوری، تخریب وجهه مراجع و روحانیت و ...

وی در بخش آسیب های فرهنگی و اجتماعی به موارد زیر اشاره کرد:ایجاد الیناسیون یا از خود بیگانگی، تغییر مرجعیت و مدیریت خانواده با تنزل دادن جایگاه پدر و مادر، کاهش اعتماد میان همسران با تعلیم راه های خیانت به همسر، افزایش مطالبات و توقعات جنسی حتی بطور غیر متعارف یا لیبرالیسم جنسی، والدین ستیزی، عادی سازی طلاق، حیاء زدایی فردی و اجتماعی، گسترش نهیلیسم یا پوچگرایی، ترغیب به مسکرات و روان گردان ها، کاهش انگیزه ازدواج، ترویج فرهنگ فمینیستی، عادی سازی سقط جنین، ازدواج با همجنس و دیگر موارد.


نظر شما :