رونمای ازاختراع کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن توسط دکترمیرزاده

۲۵ آذر ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۱ کد : ۷۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۰
دکترحمیدمیرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه دستاوردهای...

 دکترحمیدمیرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از طرح پژوهشی واحد، رودهن رونمایی کرد.
به گزارش خبرنگار فرهیختگان،دکترحمید میرزاده در حین بازدید از غرفه های دانشگاه آزاد اسلامی در چهاردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری که با حضور مسئولان دانشگاهی و روسای واحدها برگزار شد ،ازسازه نانو بتن خودمتراکم شفاف واحد رودهن را رونمایی کرد و در جریان فعالیتهای پژوهشی و علمی واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن قرار گرفت واز خادمین واحد رودهن که درعرصه پژوهش فعالیت کرده اند تشکرنمود
سازه نانوبتن خود تراکم شفاف دستاورد پژوهشی ارائه شده از سوی دانشجویان واحد رودهن به دلیل داشتن خاصیت نانویی موجب پیوستگی بین مصالح و افزایش مقاومت فشار و خمیش بیشتر است. : نانو بتن خودتراکم شفاف سازه ای که برای نخستین بار در ایران ثبت شده است، دارای قابلیت نانوئی است که موجب پیوستگی بین مصالح و افزایش مقاومت فشار شده است.
واحد رودهن پیشگام در تجاری سازی فناوری های نوین

رئیس واحد رودهن از ارائه سه دستاورد پژوهشی این واحد دانشگاهی در چهاردهمین نمایشگاه دستارودهای پژوهشی و فناوری خبر داد.
دکترعلیرضا ایرانبخش با بیان این مطلب افزود: نانو بتن خودتراکم شفاف سازه ای که برای نخستین بار در این واحد دانشگاهی ساخته شده است، دارای قابلیت نانوئی است که موجب پیوستگی بین مصالح و افزایش مقاومت فشار شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ویترین دیجیتال دارای تکنولوژی هلوگرافیک است که برای پخش تصویر بر روی شیشه از آن استفاده می شود و کنترل تصویر از فاصله دور بدون استفاده از ریموت صورت می گیرد.
ایرانبخش ادامه داد: این دستگاه قابلیت اتصال به بانک های اطلاعاتی، سرورها و دستگاههای الکترونیک از طریق RS232 را دارد.
وی همچنین در خصوص تیم بازی سازی رایانه ای واحد رودهن اذعان داشت: در 9 ماه این تیم موفق به ساخت دو بازی به نام های گیگلابا و دستگاههای آقای ربات شده است که در مسابقات کشوری تنها واحد از دانشگاه آزاد اسلامی بود که به طورمشترک با دانشگاه تهران مقام سوم را کسب کرد.

رئیس واحد رودهن بر لزوم تجاری سازی و اجرایی شدن فناوری های نوین تاکید کرد و افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته در جهت کاربردی کردن علوم نوین و تولید انبوه پیش قدم باشیم.
تارنمای بزرگ‏ترین دانشگاه شرق استان تهران 4 زبانه شد

تارنمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به زبان‎های فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسه به ارائه خدمات خواهد پرداخت.
رئیس بزرگ‏ترین دانشگاه شرق استان تهران گفت: بهینه‎سازی وب‎سایت اطلاع‎رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن از لحاظ کاربردی و ظاهری انجام شده است.
دکتر علیرضا ایرانبخش به مناسبت هفته پژوهش گفت: بهینه سازی وب سایت اطلاع رسانی واحد از لحاظ کاربردی و ظاهری و اقدام برای ارتقا و بروز رسانی آن انجام شده است همچنین هم صفحات مهم وب سایت به زبان های انگلیسی، عربی و فرانسه ساخته شده ، بخش ارتباط با مسئولین برای ارتباط دانشجویان از طریق وب سایت با مسئولین دانشگاه فعال شده است و نیز کاربرانی مستقر در هر دانشکده برای به روز رسانی هر چه بهتر پورتال های اطلاع رسانی دانشکده ها آموزش دیده و شروع به کار کرده اند.
دکترعلیرضا ایرانبخش افزود: اقدام برای ارتقا و به‎روزرسانی این تارنما انجام و همه صفحات مهم وب‎سایت به زبان‎های انگلیسی، عربی و فرانسه ساخته شده است.
وی تصریح کرد: بخش ارتباط با مسئولان برای ارتباط دانشجویان از طریق وب‎سایت با مسئولان دانشگاه فعال شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن افزود: کاربرانی مستقر در هر دانشکده برای به‎روزرسانی هر چه بهتر پورتال‎های اطلاع‎رسانی دانشکده‎ها آموزش دیدند و آغاز به کار کردند.
دکترایرانبخش همچنین ادامه داد: مراسم هفته پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه ویژه به دستاوردهای علمی- پژوهشی و فناوری که قابلیت تجاری‎ و تبدیل‎ شدن به سرمایه را داشته باشند، پیگیری می‎شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن افزود: دانشگاه آزاد اسلامی همچون سال‎های گذشته، پژوهشگران برتر و مدیران برتر پژوهشی را در یک پروسه نظام‎مند انتخاب و به ستاد عالی هفته پژوهش کشور مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی خواهند کرد تا مورد تقدیر قرار گیرند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن همچنین از راه‎اندازی ایمیل آکادمیک برای کلیه دانشجویان دکترا و کارشناسی‎ارشد به منظور استفاده از کتابخانه دیجیتال (طرح اسما) خبر داد.
دکترایرانبخش ادامه داد: هماهنگی لازم برای برگزاری دو کنفرانس ملی، طراحی وب‎سایت‎های انجمن کشت سلول و بافت گیاهی، همایش ملی نقش صنعت کشاورزی در اقتصاد مقاومتی و همایش ملی هویت زیرساخت‎ها و عوامل نیز انجام شده است.
وی همچنین اظهار داشت: سیستم مانیتورهای اطلاع‎رسانی در سراسر دانشکده های دانشگاه کاملاً فعال و کلیه اخبار و اطلاعیه‎های مورد نیاز را به اطلاع دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه می‎رساند.بهره گیری حداکثری از فن آوری
دکترایرانبخش در ادامه اهم فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی واحد متبوع خود را به شرح زیر اعلام کرد:
راه اندازی پورتال جامع امور پژوهشی و قرار دادن آخرین بخشنامه ها و صورتجلسات،راه اندازی بخش کتاب دانشگاه،ساخت و طراحی ربات پرنده در کمتر از 48 ساعت با قابلیت پرواز اتوماتیک، فول کنترل و فیلم برداری توسط تیم فناوری ها و دستاوردهای پژوهشی واحد رودهن،ساخت ویترین دیجیتال کنترل از راه دور،
ساخت نانو بتن خود متراکم شفاف توسط اعضای انجمن علمی بتن واحد رودهن،کسب مقام سوم در مسابقات کشوری بازی سازی رایانه ای در واحد کاشان در اردیبهشت 1392،
دریافت درجه علمی- پژوهشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای فصلنامه اندیشه و رفتار
برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ملی دانشجویی بتن با همکاری انجمن بتن ایران در واحد رودهن
برگزاری نمایشگاه دست آوردهای پژوهشی به منظور نشست سراسری هیات های اجرایی جذب دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر حسین بلندی، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خرداد ماه 1392
برگزاری نمایشگاه نخبگان و دست آوردهای پژوهشی در مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه 1392
کسب مقام دوم مسابقات پل های ماکارونی در دانشگاه امیرکبیر در اردیبهشت 1392
انعقاد تفاهم نامه سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- آموزشی با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی و آموزشی با دانشگاه واحد کابل
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی و آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات علامه آملی
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی با انتشارات سمت
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی و آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
اهداف آتی حوزه معاونت پژوهش و فناوری

دکترایرانبخش اهداف آینده پژوهشی واحد رودهن رااینگونه بیان کرد، ،سرعت بخشیدن به انتشار آثار علمی دانشگاهی و تسهیل در انتشار آن،در دسترس قرار دادن منابع علمی الکترونیک و چاپی از طریق کتابخانه مرکزی واحد،تسهیل روند اجرایی اعزام به سمینارها، کنگره های خارج و داخل کشور و فرصت های مطالعاتی و مشاهده گری،تشکیل کمیته کرسی های نظریه پردازی،پیگیری تفاهم نامه با پارک فناوری پردیس،
تاسیس مرکز تهیه و توزیع کتاب برای دانشجویان،تاسیس واحد علم سنجی،ایجاد سامانه اطلاعات و کارنامه پژوهشی اعضای هیات علمی،توسعه وتعمیق فناوری،حرکت ازدانشگاه آموزش محوربه محصول محور،توسعه وتجهیزآزمایشگاه هاوکارگاه ها،بهره گیری حداکثری ازفن آوری واطلاعات،راه اندازی مرکزرشدواحدهافناورتخصصی،برگزاری کارگاه های تخصصی ویژه استادان ودانشجویان وافزایش توان مهارتی
دستاوردهای دانشجویی واحدرودهن

الف) بتن سبک پرمقاومت – بین نیمه شفاف
این نوع بتن با چگالی کمتر از 1500بار مقاومتی بالاتر از 35 مگا پاسکال بر متر مربع می تواند تحمل کند و این امکان را برای ساخت سازه های سبک و مقاوم در برابر زلزله دارد.

ب) تیم پژوهشی پل کاغذی
طراحی و ساخت پل کاغذی با استفاده از کاغذ و چسب و تحمل بار یکی از اهداف این طراحی ایجاد خلاقیت برای ساختن پل های واقعی، پل کاغذی تنها با 4 برگ 130 گرمی کاغذ و چسب ماتیکی و با طراحی دقیق قادر به تحمل 30 کیلوگرم می باشد.

ج) ویترین دیجیتال
نمایش تصویر برای شیشه یا هر جسم شفاف دیگر با وضوح و کیفیت بالا (هلوگرافیک) کنترل تصویر بر روی شیشه از طریق حرکات بدن تا فاصله دو متری- سرویس دادن به موبایل ها و تبلت های هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه بانک های اطلاعاتی- قابلیت پخش عکس، فیلم و فایل های گرافیکی؛ امکان کنترل موتورهای AC و DC امکان نصب بازهای کامپیوتری

د) هواپیمای بدون سرنشین
رتبه دوم مسابقات کشوری- رکورد بیشترین زمان پرواز، راه اندازی و برنامه نویسی انواع سیستم های خلبان خودکار، بیش از 25 ساعت پرواز، توانایی آموزش انواع سیستم های هواپیمایی، خودکفایی در طراحی پایه ای تا پیشرفته بدن هواپیما

و) بازی سازی (تیم ایده های آسمان)
شامل دو بازی 1- دستگاه آقای رباط 2- گیگلا ؛ طی 9 ماه این تیم موفق به ساخت دو بازی به نام های گیگلا و دستگاه های آقای رباط گردید و موفق به رتبه سوم در مسابقات سال 92 گردید. کسب این مقام سوم در شرایطی امکان پذیر شد که خیلی از دیگر تیم های دانشجویی شرکت کننده دارای چندین سال سابقه فعالیت و شرکت در مسابقات مختلف را داشتند در حالی که تیم ایده های آسمان تنها 9  ماه از فعالیتش می گذشت و اولین مسابقه خود را تجربه می کرد.

1392/9/25 11:31:50

 


نظر شما :