رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن: دانشگاه باید امن‌ترین فضا برای تحصیل دانشجو باشد/ارتقای کیفیت آموزشی یک وظیفه ملی و شرعی است

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲ کد : ۷۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۶۷۱

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن گفت: هدف ما بالابردن روحیه نشاط و شادابی علمی است تا در کنار این هدف دانشجو بتواند بهترین و امن‌ترین فضا را محل تحصیل خود بداند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر نقی شجاع در مراسم تجلیل از استادان، یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و گفت: تالیفات، سیره و روش استدلال مطهری همچنان با شکوه است و با گذشت زمان نه تنها قدیمی نشده بلکه نیاز نسل جدید به اندیشه، تفکر و خدمات این شهید بیش از پیش نمایان می‌شود.

رئیس واحد رودهن افزود: حضرت امام در این باره فرمودند: استاد مطهری در عمر کوتاه خود اثرات جاویدی به جا گذاشته که پرتوی از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق او به مکتب بود، او با قلمی روان و فکری توانا در تحصیل مسائل اسلامی و توضیح حقایق فلسفی با زبان مردم به تعلیم و تربیت جامعه پرداخت، آثار قلم و زبان او بی‌استثنا آموزنده و روانبخش است.

وی اظهار کرد: استاد مطهری و همفکران وی به خوبی پاسخگوی شبهات زمان خود بودند و با کار و تلاش فراوان توانستند جوانان این مرز و بوم را که در معرض هجوم افکار و عقاید فریبنده قرار داشتند به حقایق اسلام ناب محمدی آشنا کنند، جوانانی که در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و عرصه‌های گوناگون داخلی و بین المللی حماسه‌ها آفریدند.

شجاع گفت: امروز نیز دشمنان نظام و اسلام با شیوه‌های جدید یا جنگ نرم تلاش دارند جوانان ما را به بی‌راه بکشانند بنابراین وظیفه همه ما بخصوص استادان در هدایت و راهنمائی این عزیزان وظیفه سنگینی است که باید با شیوه و روشی همانند روش شهید مطهری پاسخگوی شبهات باشیم.

وی با بررسی و مقایسة دفاع مقدس و دفاع مطهر افزود: در آن دوره هشت ساله جنگ، دشمن با همه وجود حمله کرد و همه عزیزان به پا خواستند و لبیک گفتند و تا پای جان افتخار آفریدند، ولی امروزه در دفاع مطهر به مراتب کار سخت‌تری پیش رو داریم بحث فرهنگی، شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و مجموعه هشدارهایی که مقام معظم رهبری داشتند همواره در این است که دشمن جوان‌های ما و آموزه‌های دینی و فرهنگی ما را هدف گرفته است.

وی اظهار کرد: بخش اصلی عمر ما در ارتباط با مقوله علم و دانش است یک بخش از عمرمان را جهت کسب علم و دانش صرف کردیم و بخش دیگر را یقیناً در جهت زکات علم و دانش و بحث تعلیم صرف خواهیم کرد، والا‌ترین استادان روحیه شاگردی خودشان را حفظ و سعی کردند، شاگرد باشند، بیاموزند تا بتوانند نقش آفرین باشند پس بزرگ‌ترین شرافت معلم نقش آفرینی خالصانه است که آن مجموعه کرامت‌های انبیا را با آن مثال می‌زنند.

شجاع با بیان اینکه ارتقاء کیفیت آموزشی به عنوان یک وظیفه ملی و وظیفه شرعی بر همه ما واجب است، گفت: هدف ما بالا بردن روحیه نشاط و شادابی علمی است تا در کنار این هدف دانشجو بتواند بهترین و امن‌ترین فضا را محل تحصیل خود بداند.

این استاد دانشگاه افزود: باید فضا را به سمتی ببریم که دانشجویان عزیز 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز در حال پژوهش و تحقیق، تولید دانش و انتقال دانش باشند و استادان والامقام بتوانند با آن روحیه بزرگوارانه مثل یکی از والدین‌شان دانشجو را کاملاً‌ جذب و با فضای تحقیق و آموزش هرچه بیشتر آشنا کنند.

شجاع گفت: ‌در بخش‌های مختلف باید کرامت انسانی افراد حفظ شود و مجموعه حقوقی که دانشجویان به گردن ما دارند به عنوان یک معلم و کسی که مسیر ایثارگری را انتخاب کرده است به خوبی ادا کنیم، من دست همه اساتید را می‌بوسم و انشاءالله دست به دست هم بدهیم (دانشجو، کارمند و استاد) به همراه همدلی و همراهی که مسئولان شهرستان و استان دارند بتوانیم یک دانشگاه معتبر داشته باشیم.

به گزارش آنا به مناسبت تجلیل از اساتید واحد رودهن مراسمی با حضور آیت الله اوسطی استاد مدرسه عالی شهید مطهری، دکتر نقی شجاع رئیس واحد رودهن، حجت الاسلام سراج نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد رودهن، محمود صفری رئیس واحد دماوند، طاهرخانی بخشدار رودهن، معاونان واحد، ارشدی رئیس شورای شهر رودهن، معاون فرماندهی نیروی انتظامی رودهن و مسئولان شهرستان دماوند و رودهن در سالن آمفی تئا‌تر باقرالعلوم دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد.
رودهن :خبرگزاری آنا-ایرج صادقعلی

1393/2/15

08:22:15


نظر شما :