انتشار کتاب روان درمانی و مشاوره توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۴:۰۴ کد : ۶۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۸۲۱
کتاب روان درمانی و مشاوره از دیدگاه اخلاقی ، عقیدتی ، اجتماعی و اقتصادی در قرآن کریم تالیف سید مهدی حسینی ...
 
 کتاب روان درمانی و مشاوره از دیدگاه اخلاقی ، عقیدتی ، اجتماعی و اقتصادی در قرآن کریم تالیف سید مهدی حسینی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن بین المللی مشاوره و دبیر منطقه 12 دانشگاهی منتشر شد. 
 سید مهدی حسینی در قسمتی از این کتاب عنوان کرد: قرآن کریم تنها کتاب آسمانی است که دست نخورده و در اختیار بنی آدم قرار گرفته است .
این کتاب که یک معجزه آسمانی است، حاوی مطالبی است که دوست و دشمن را به تحسین وا می دارد، مشکل پیروان این کتاب مقدس آن است که در عین تکریم و تقدیس به آن عمل نمی کنند از روز اول تولد ، فرزندان خود را به قرآن می سپارند ، در مسافرت از زیر قرآن می گذرند ، در خرید خانه اولین چیزی که به خانه جدید می برند قرآن است ، در زناشوئی سرسفره عقد قرآن می گذراند ، در هر زمان به قرآن برخورد می کنند آن را می بوسند و در مقابل آن تعظیم می کنند ، قرآن را زینت کتابخانه قرار می دهند ، برای کسی که خیلی به او اهمیت می دهند قرآن هدیه می کنند ، به کسی که پول عیدی می دهند آن را لای قرآن می گذراند ، سفره هفت سین اول سال را با قرآن تزئین می کنند و ...

اما حیف و صد حیف همان کسانی که این تکریم ها رابرای قرآن قائلند و به آن اهمیت می دهند و در مواردی مدارک تحصیلی بالا هم دارند ، چه بسا قرآن را درست نمی خوانند و اگر هم بخوانند عمل نمی کنند ، در محتوای قرآن غور و تعمق نمی نمایند .
مفاهیم این کتاب مقدس با همین ترجمه های رایج برای همه کسانی که خواندن می دانند قابل استفاده است و می توانند از آن بهره اعتقادی ببرند ، اگر همه ما به همان اندازه که در سایر موارد زندگی وقت صرف می کنیم در بحر بی انتهای این اقیانوس پرفیض سیر کنیم با ارتقاء سطح اعتقادات و باورها به ساحل نجات می رسیم .
قرائت قرآن کریم با توجه به مفاهیم و تعمق در محتوا باید جزء فعالیت های روزانه ما قرار گیرد . این است راه نجات بشر . با بهره گیری از محتوای این کتاب مقدس نه به چپ خواهیم رفت نه به راست . در صراط مستقیم حرکت خواهیم کرد که پایان آن سعادت و خوشبختی برای فرد و جامع خواهد بود . 
وی فهرست مطالب این کتاب را اینگونه بیان کرد : 

کلیات روان درمانی و مشاوره 
مسائل عبادی و اعتقادی 
خصوصیات اخلاقی 
مسائل اجتماعی 
اقتصاد 
حسنات 
سیّات


نظر شما :