برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در واحد رودهن

۱۸ تیر ۱۳۹۰ | ۱۹:۵۴ کد : ۶۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۶۶۴
به مناسبت فرا رسیدن ماه معظم شعبان و ایام مبارک دهۀ اول این ماه، مجالس جشن، سخنرانی و مولودی خوانی به همت...
 
به مناسبت فرا رسیدن ماه معظم شعبان و ایام مبارک دهۀ اول این ماه، مجالس جشن، سخنرانی و مولودی خوانی به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری معاونت فرهنگی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا "در روز میلاد امام حسین (ع( و روز پاسدار ابتداءً حجه الاسلام سراج مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری فضائل و اهداف امام حسین (ع) را ذکر کرده و با بیان سخنانی از آن حضرت به شرح و توضیح آنها پرداخت و در ادامه مداح اهلبیت به اجرای مولودی خوانی پرداخت.

همچنین در روز میلاد علمدار کربلا حضرت اباالفضل العباس (ع) و روز جانباز، حجه الاسلام احمدزاده، به بیان فضائل آن حضرت پرداخت و شاخص های مهمی که در زندگانی حضرت عباس (ع) مطرح است را شرح و تفسیر نمود.

در ادامه این اعیاد، روز پنجم شعبان المعظم، که مصادف است با میلاد فرخنده امام زین العبادین (ع)، حجه الاسلام سراج به بیان شمه ای از تاریخ زندگانی پر افتخار آن حضرت پرداخت و در ادامه با طرح این سؤال که آیا مادر بزرگوار آن حضرت ایرانی بوده اند یا خیر؟ با ذکر مستنداتی از جمله از کتابهای وقعه صفین، تاریخ قم، بصائرالدرجات و تارخ یعقوبیه اظهار داشت با عنایت به تواریخ، مادر بزرگوار امام سجاد (ع) ایرانی بود. اما ایشان شاهزاده ایرانی بوده است یا خیر؟ اظهار داشت: در این مورد تردیدهایی وجود دارد ولی در مورد ایرانی بودنش دلائل و مستندات کافی موجود است.

نظر شما :