تحولات خاورمیانه رویکرد اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی

۲۶ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۲:۵۱ کد : ۶۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۶
علیرضا ایرانبخش گفت: این کنفرانس به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری و نگاه ایشان به...

ایرانبخش رییس اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی و اقتصادی

تحولات خاورمیانه رویکرد اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی

علیرضا ایرانبخش گفت: این کنفرانس به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری و نگاه ایشان به تحولات بین المللی در راستای توسعه سیاسی و اقتصادی برای فراهم کردن شرایط ورود نخبگان و اقشار تاثیر گذار است.

به گزارش خبرنگارآفرینش وی با استناد به فرمایش امام راحل(ره) مبنی بر این که دانشگاه مبدا همه تحولات است، ادامه داد: دانشگاهیان در پرتو ولایت و درایت های علمی به توسعه و بالندگی کشور کمک خواهند کرد.

رییس اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی و اقتصادی با تاکید براهمیت منافع ملی به جای اختلاف سلیقه ها، اضافه کرد: تلاش بر این است که در این کنفرانس از همه ظرفیت های علمی و تخصصی استفاده شود تا نتایج حاصله در اختیار مدیران اجرایی کشور قرار گیرد.

ایرانبخش این کنفرانس را محصول همکاری دانشگاه آزاد اسلامی رودهن وسازمان بسیج دانشجویی کشور دانست و عنوان کرد: حدود چهار هزار و 186 مقاله به دبیرخانه کنفرانس واصل شد که از این میان دو هزار و 129 مقاله پذیرفته شد.

وی با بیان اینکه 22 مقاله مربوط به محققان خارجی است، گفت: در این کنفرانس حدود 30 میهمان خارجی شرکت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در دبیرخانه علمی کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی و اقتصادی ۱۹۱ داور از اساتید دانشگاه همکاری کرده که از این تعداد ۱۱ نفر استاد تمام، ۱۶ دانش یار، ۹۸ استاد یار و ۶۶ مربی هستند.

ایرانبخش هم چنین به پذیرش 175 مقاله واصله به دبیرخانه کنفرانس از سوی مجلات معتبر علمی ISI و ISC اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 30 مقاله در این مجلات چاپ شده است که بخشی از هزینه های آن را دبیرخانه این کنفرانس به عهده گرفته است.

به گفته وی، در این مراسم شخصیت های علمی و سیاسی همچون، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معاون امور مجلس و کنسولی وزیر امور خارجه به ایراد سخنرانی بپردازند.

رییس کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی و اقتصادی هم چنین از برگزاری 5 کارگاه علمی در این کنفرانس خبر داد و اضافه کرد: کارگاه آشنایی با جرائم حوزه بازار سرمایه(بورس اوراق بهادار) به ریاست محمدهادی فضلعلی و کارگاه نقش فرهنگ سازمانی در ایجاد بهره وری ملی به ریاست آرین قلی پور تشکیل خواهد شد.

ایرانبخش با اشاره به عنوان کارگاه های تخصصی گفت: نخستین کارگاه با عنوان «دیپلماسی اجبار در راهبر سیاست های خارجی آمریکا نسبت به ایران» با سخنرانی دکتر متقی استاد دانشگاه تهران، دومین کارگاه تحت عنوان «نقش روش های جدید حسابداری مدیریت در کاهش بهای تمام شده» با سخنرانی دکتر دستگیر از دانشگاه شیراز، سومین کارگاه با عنوان «آشنایی با جرایم بازار سرمایه» با سخنرانی دکتر فضلعلی از قوه قضاییه، چهارمین کارگاه با عنوان «حماسه اقتصادی و بررسی ابعاد آن» با سخنرانی دکتر زاینده رودی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و پنجمین کارگاه تحت عنوان «نقش و فرهنگ سازمانی در ایجاد بهره وری ملی» با سخنرانی دکتر تقی پور از دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

ایرانبخش هم چنین محل برگزاری این کنفرانس را مجتمع فرهنگی 13 آبان بیان کرد و گفت: در این کنفرانس حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی، طاها هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش وفن آوری دانشگاه آزاداسلامی  نیز حضور دارند

وی افزود: نمایشگاهی از دستاوردهای علمی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن نیز در حاشیه این کنفرانس برگزار خواهد شد.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه کنفرانس بین‌المللی حماسه سیاسی و اقتصادی

علیرضا ایرانبخش رییس کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی واقتصادی با اشاره به برگزاری این کنفرانس با حضور میهمانان داخلی وخارجی گفت: همزمان با برگزاری این کنفرانس گارگاه‌های تخصصی مرتبط با آن برگزار می‌شود.

ایرانبخش تصریح کرد: ارائه مقالات و سخنرانی و ارائه مقالات پوستر  در این مرکز برگزار می‌شود.

ایرانبخش با اشاره به چاپ مقالات برگزیده کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی واقتصادی افزود: از مقالات ارسالی ۴۵۰ مقاله برگزیده در کتابچه مقالات کنفرانس که ۳۵ جلد است به چاپ می‌رسد و از این تعداد ۱۷۵ مقاله isa و بقیه isc را شامل می‌شود.

استفاده از همه سلایق در کنفرانس بین‌المللی حماسه سیاسی و اقتصادی

رئیس اولین کنفرانس بین‌المللی حماسه سیاسی و اقتصادی در نشست خبری این کنفرانس گفت: سعی کردیم شرایط ورود نخبگان به تحقیقات در عرصه حماسه سیاسی و اقتصادی را فراهم کرده و از همه سلایق و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.  

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و توجه به موضوع بیداری اسلامی و توسعه اسلامی، سیاسی و اقتصادی این کنفرانس را با همکاری سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار می کند.

ایرانبخش با اشاره به هدف برگزاری این کنفرانس گفت: سعی کردیم با برگزاری این کنفرانس شرایط ورود نخبگان به تحقیقات در عرصه حماسه سیاسی و اقتصادی را فراهم کنیم و از همه سلایق و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

وی ادامه داد: نتایج علمی این کنفرانس در اختیار مدیران اجرایی کشور قرار می گیرد تا هم به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک گفته باشیم و هم به تکامل و بالندگی کشور کمک کنیم.

وی ادامه داد: محققین داخلی کشور از دانشگاه‌های دولتی، آزاد و پژوهشکده ها و محققان برجسته از قاره‌های اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در این همایش شرکت کردند.

وی با بیان این‌که در این کنفرانس برنامه‌های تخصصی و آموزشی در راستای افزایش سطح معلومات افراد شرکت‌کننده و تربیت نیروهای متخصص ارایه خواهد شد، به برخی از عناوین کارگروه‌های این کنفرانس اشاره کرد و گفت: دیپلماسی اجباری در راهبرد سیاست خارجی آمریکا نسبت به ایران، نقش روش‌های جدید حسابداری مدیریت در کاهش بهای تمام شده، آشنایی با جرائم حوزه صنایع ویژه بورس، حماسه اقتصادی از باب اقتصاد مقاومتی و نقش فرهنگ سازمانی در ایجاد بهره‌وری ملی از جمله کارگروه‌هایی است که در این کنفرانس برگزار می‌شود.

وی افزود: البته خود دبیرخانه کنفرانس نیز مقالاتی را که ارسال شده است را در 35 جلد که هرکدام بالغ بر 500 الی 600 صفحه است چاپ کرده است.

ایرانبخش با بیان این‌که این کنفرانس در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی برگزار می‌شود، گفت: ما در این کنفرانس شاهد 363 سخنرانی علمی در 10 سالن مجزا هستیم و 1300 پوستر نیز ارائه می‌شود.

رئیس این کنفرانس سخنرانان ویژه این کنفرانس را مقدم‌فر ، کوثری ، قشقاوی ، پرند معاون وزیر کار، کاظم جلالی ،میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، طاها هاشمی و حجت‌الاسلام و المسلمین باقر حکیم اعلام کرد.

در این مراسم که با حضور ایرانبخش رییس اولین کنفرانس بین المللی حماسه سیاسی و اقتصادی

، علی محمدی نایب رئیس این کنفرانس، رسول هادی‌پور دبیر اجرایی کنفرانس، محمد سلیمی روابط عمومی و امور بین‌المللی کنفرانس و فضل‌علی دبیر اجرایی کنفرانس برگزار شده بود، تندیس این کنفرانس رونمایی شد. 


رودهن:خبرنگارآفرینش ایرج صادقعلی 

1392/11/24    11:21:20

نظر شما :