رئیس واحد رودهن با صدور پیامی فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را تبریک گفت.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۶ کد : ۵۴۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۸
همزمان با بیست و یکم تیر ماه،روز ملی عفاف و حجاب، دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با صدور پیامی فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن،در پیام شهرکی پور  آمده است:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.حجاب،ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

حجاب و عفاف به عنوان دو مقوله با ارزش در جامعه بشری بویژه جوامع اسلامی مطرح می باشد و بطور کل حجاب و عفاف سپری است برای حفظ حریم امنیت و آرامش و اخلاق در بین انسان ها که این موضوع ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه را نیز موجب می شود.

در ترویج و گسترش باورپذیری حجاب و عفاف لازم است تا با اقدامات برنامه ریزی شده و بهره جستن از نماد و الگوهای شایسته که از مهمترین مصادیق آن ها،ایجاد تنوع در پوشش اسلامی برای بانوان ایران زمین است،در این راستا قدم برداشت.

اینجانب،فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را به همه بانوان شریف و مؤمن ایران اسلامی، بویژه استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن تبریک و تهنیت عرض نموده،توفیق روزافزون همگان را در تبعیت از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و تلاش در جهت ارتقاء کیفی آن در جامعه که سلامت رفتار و کردار جوانان این مرز و بوم را تضمین می نماید، از درگاه ایزد منان،مسألت می نمایم.

 


نظر شما :