واحد رودهن ظرفیت ساخت مدرنترین دهکده سلامت را دارد

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۲ کد : ۴۹۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۹
دکتر ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران وهیات همراه از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، در راستای تعاملات بوجود آمده فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و علوم پزشکی تهران، جلسه ای  در دفتر ریاست واحد رودهن تشکیل  و پیرامون مسائل مختلف و همکاری بین دو دانشگاه بحث و گفتگو شد.

دکتر حسن شهرکی پور رئیس واحد رودهن، ضمن خیرمقدم گفت: کشور ما ایران در دهه‌های اخیر در زمینه مسائل جمعیتی دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. بررسی شاخص‌های آماری در ایران حاکی از رشد و شتاب پدیده سالمندی است و بر اساس آمار می‌توان اظهار کرد که ایران در شرایط فعلی در حال گذر از جمعیت جوان به میانسال است و به زودی به جمع کشورهای با ترکیب جمعیتی پیر خواهد پیوست.

وی افزود: طرح هایی چون ساخت دهکده سلامت با هدف ارتقای کمی و کیفی سلامت بازنشستگان و تلاش برای افزایش شادابی و ارتباطات اجتماعی این عزیزان مورد توجه قرار گرفته  و بر همین اساس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با توجه به توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در ارائه خدمات مرتبط با نیازهای نظام سلامت سالمندی به ویژه در زمینه مراقبت و ارایه خدمات روان‌شناختی و مشاوره‌ای در حوزه‌های علمــی روان‌شناسی، مشــاوره، علوم اجتماعــی و جامعه‌شناسی به سالمندان و خانواده آنان و سلامت روانی در حال تهیه و تنظیم نظام موضوعات مرتبط با سالمندی و سلامت روان است و با تلاش زیاد و مساعدت‌های معاونت محترم بهداشت و درمان دانشگاه آزاد اسلامی مجوز شهرک سلامت از معاونت فوق اخذ شده است و امیدواریم به کمک همدیگر بتوانیم گام  های مهمی در جهت ارتقاء سلامت بخش رودهن برداریم.  

شهرکی پور از  مرکز مشاوره این واحد دانشگاهی نیز به عنوان یک پتانسیل بالقوه نام برد و عنوان کرد: با توجه به گوناگونی و نامتجانس بودن خرده فرهنگ ها، بخصوص در سطح شهر بومهن و پردیس امیدواریم  بتوان گام های موثری در زمینه حوزه سلامت و روان برداشت، کما اینکه مرکز مشاوره واحد دانشگاهی با برخورداری از اساتید مجرب دانشگاهی و امکانات عالی در حال ارائه خدمات مشاوره ای به اهالی محترم منطقه می باشد.

در ادامه معاونان پژوهشی و آموزشی هر دو واحد به ارائه راهکارها و نقطه نظرات خود پرداخته، و در پایان از امکانات مرکز مشاوره بازدید بعمل آمد.

 

 

 


نظر شما :