بانوان نقش موثری در تحکیم خانواده ایفا می کنند

۲۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۲ کد : ۴۸۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۶۰۸
با حضور دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دکتر علیرضا زمانی نوری معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر ابراهیم ذوالقرنین معاون توسعه مدیریت و منابع، خانم طهورا نوروزی کارشناس مطالعات خانواده وزنان در وزارت کشور، تعدادی از اعضای هیات علمی و کارکنان بانوی واحد رودهن نشست علمی دلواپسی های زنان در کشاکش سنت و مدرنیته برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دکتر حسن شهرکی پور رئیس واحد رودهن ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب گفت: با توجه به نقش مهم وکلیدی بانوان در تحکیم بنیان خانواده، باید به خانواده و ارزش های اجتماعی به منظور احیای فرهنگ ایرانی  و دینی در بین خانواده ها توجه بیشتری شود.

 رئیس واحد رودهن تصریح کرد: امروزه زنان همواره و همدوش مردان تلاش می کنند تا جامعه اسلامی را به شکوفایی برسانند و در مسیر فرهنگ سازی نقش مثبت و بسزایی داشته باشند و شخصیت زنان برای الگو سازی بسیار موثر و تحول آفرین بوده است بطوریکه امام راحل فرمودند از دامن زن مرد به معراج می رود.

وی با بیان اینکه دشمن از طریق ماهواره در خانواده نفوذ پیدا کرده است،عنوان داشت: امروزه ، ماهواره با نفوذ در حریم خلوت و خصوصی مردم، در پی این است تا فرهنگ و ارزشهای جامعه غربی را بتدریج و بدون مقاومت وارد خانواده های ایرانی کند.

شهرکی پور افزود: ظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی به همراه تحولات ،بسیاری از کارکردهای خانواده را دچار اختلال کرده است که منشاء بسیاری از مشکلات وچالش در خانواده ها شده است.

در ادامه خانم دکتر نوروزی با بیان اینکه تحکیم بنیان خانواده بزرگ ترین خدمتی است که می توان انجام داد، گفت: امور بانوان با ورود به این مسائل می توانند تا حدودی مشکلات و موانع بر سر راه خانواده ها را مرتفع سازد.

وی توجه به امور بانوان را اساس یک خانواده عنوان کرد و گفت: پرداختن به امور بانوان در زمینه های مختلف، فرهنگی، ارزشی، اعتقادی و خانواده می تواند اثرات مطلوبی به همراه داشته باشد.

این عضو هیات علمی با اشاره به هفته عفاف و حجاب این هفته را تکریم از زنان و مادران فداکار جامعه دانست که با پیروی از سیره حضرت زهرا(س) برای بقای زندگی و بنیان خانواده و همچنین تربیت فرزندان صالح در جامعه تلاش می کنند.

وی به نقش مهم زنان در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت زنان ما در جامعه از ارزش بالایی برخوردار هستند،

وی افزود: اگر زنان ما سیره و راه حضرت زهرا (س) را ادامه دهند بطور حتم مدینه فاضله ای از زنان و بانوان صالح خواهیم داشت که شئونات اخلاقی، عفت و حجاب و همسرداری را به خوبی انجام می دهند.

وی اظهار داشت: جنگ امروز علیه بنیان خانواده است و دشمن تمام توان خود را برای بر هم زدن این جایگاه

به‌کار گرفته است، کسانی در این جنگ پیروز هستند که حفظ نظام خانواده برای آنها در اولویت باشد

درپایان این نشست ازتعدادی ازهمکاران خانم حاضردرجلسه تقدیر به عمل آمد


( ۳ )

نظر شما :