گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی

۰۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۴ کد : ۴۳۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۹۶۳
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور در گلزار شهدای شهر رودهن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، این مراسم با حضور امام جمعه بخش  رودهن و با همکاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونت فرهنگی و دانشجویی، بسیج کارکنان، مسئول بنیاد شهید شهرستان دماوند، شهردار رودهن، اعضای شورای شهر و رﺆسای دانشگاه های بخش رودهن با حضور مسئولین ادارات شهرستان دماوند و بخش رودهن برگزار شد.

     دکتر حسن شهرکی پور ضمن خیرمقدم به مسئولین گفت: یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را که امسال مصادف با ماه محرم و آغاز سال تحصیلی جدید گردید را گرامی می داریم. شهدای هشت سال دفاع مقدس از فرهنگ غنی عاشورا برخوردار بودند و آن شجاعت هایی که شهدای کربلا انجام دادند و در مقابل ظلم ایستادند و جان به جانان تسلیم کردند، شهدای هشت سال دفاع مقدس ما هم رفتند و جان خودشان را برای دفاع از ارزش ها و برای دفاع از دین برای اینکه ما در امنیت باشیم و امروز در آسایش زندگی کنیم به جانان تسلیم کردند یاد و خاطره شهدا را گرامی می داریم و سال تحصیلی جدید را با استعانت از پروردگار و توسل به ائمه اطهار (ع) آغاز می کنیم.

     رئیس واحد رودهن در ادامه گفت: برای حفظ ارزش ها و حفظ جایگاه اجتماعی شهدا دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برنامه هایی را در دست اقدام دارد که از جمله آن حسینیه شهدای گمنام است.

در ادامه این مراسم  حجت الاسلام مدیح امام جمعه بخش رودهن ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: از برنامه ریزی خوب دانشگاه آزاد اسلامی رودهن و حضور مسئولین تشکر می کنم. بر اساس اراده الهی و نظر امام عصر (عج) با رهبری حضرت امام (ره) و با همراهی امت اسلامی یک واقعه و یک حادثه بسیار مهم اصیل تاریخی و سرنوشت ساز و یک پدیده بسیار ویژه در عصر ما اتفاق افتاد انقلاب اسلامی بود. پس از شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی بلافاصله استکبار جهانی آمریکا و شوروی آن روز، از خواب خرگوشی بیدار شدند و هنوز انقلاب اسلامی پا نگرفته بودکه به فکر براندازی آن افتادند و از همان روزهای اول انقلاب جنگ خارجی  را بر ملت و کشور ما تحمیل کردند که این جنگ فقط با یک همسایه نبود، بلکه بسیاری از کشورهای منطقه و دولت های غربی در این حمله صدام را همراهی می کردند.

   وی افزود:  آنچه باعث شد که دشمن ناکام بماند و ما چهلمین سال انقلاب را گرامی بداریم روحیه فداکاری و ایثار اجتماعی مردم بود

 بزرگداشت این شهدا بیمه کردن انقلاب اسلامی است .

و در پایان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی رودهن  واحد خوب، قوی پررونق و دارای اعتبار در منطقه است و این دانشگاه یک نهاد انقلابی است و باید انقلابی گری خود را در تمام صحنه ها نشان دهد.


( ۱ )

نظر شما :