معنویت عامل پیروزی حق بر علیه باطل در دوران دفاع مقدس بود

۰۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۸ کد : ۴۳۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۸۱
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحدرودهن، حجت الاسلام محمدرضا مدیح، امام جمعه بخش رودهن در حسینیه شهدای دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: معنویت عامل پیروزی حق بر علیه باطل در دوران دفاع مقدس بود و حفظ این معنویت برای کشور واجب و ضروری است.

وی با تشریح اهداف انقلاب اسلامی بیان داشت: علیرغم حمایت های گسترده از دشمن بعثی، سلاح ایمان و اعتقاد ملت و جوانان ایران اسلامی بر دشمن پیروز شد.

وی  اذعان کرد: امروز نیز در نبرد ناعادلانه دیگری که تمام دشمنان و استکبار جهانی علیه نظام اسلامی قرار گرفته، این فرهنگ دفاع مقدس عامل اقتدار نظام اسلامی خواهد بود.

وی  با اشاره به آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: تعلیم و تربیت باید آمیخته با معنویت و اصول انسانی، اسلامی و اخلاقی باشد و باید در این زمینه با برنامه ریزی سال تحصیلی را پربارتر کرد و برگزاری زیارت عاشورا فضیلت و برکت می آورد و هرچه پلیدی است رارفع می کند و زیارت عاشورا جلب برکت و رفع نکبت و مشکلات احتمالی  که دردانشگاه جاری باشد به برکت این زیارت عاشورا برطرف می گردد وی درادامه گفت اسلام دین تبعیض نیست هیچ امتیازی را بدون حساب و کتاب و بدون حکمت به کسی نمی دهد و در دین مبین اسلام وآیات قرآن همه انسانها برادرند و همه دربرابر قانون برابرند و همه به تناسب لیاقتشان از امتیاز برخوردارند. چند گروه ازنظرقرآن در جامعه ممتازند اول کسانی که اهل ایمانند خداوند برای آدمهای با ایمان ارزش وامتیاز بالای قائل است و دومین گروهی که ازنظر قرآن ممتازند کسانی هستند که متقی باشند وهرکاری راکه می کنند خودشان را آزاد نمی بینند و این آدمها همه چیز آنها ترمز دارد و بی تقوایی زندگی نمی کنند.

قرآن فرموده آدم های با تقوا ممتاز هستند و برای آنها امتیاز قائل است و سومین گروهی که از نظر قرآن ممتاز هستند صاحبان علم و دانش می باشند آنهایی که علم دارند درجات آنها بالاتر است و هر چه تشکیلات در ایران اسلامی باشد به پای مراکز علمی نمی رسد و هر خدمتی که می کنید در مراکز علمی از مدرسه گرفته تا دانشگاه و حوزه های علمیه امتیازات زیادی شمرده شده است و خداوند متعال برای جهاد فی سبیل الله و برای مجاهدین فی سبیل الله و برای شهدای فی سیبیل الله درجه ویژه قائل شده است و هر خدمتی که در ایران اسلامی می شود به برکت خون شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است.


( ۱ )

نظر شما :