پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رودهن به مناسبت ۳۰اردیبهشت، روز ملی جمعیت

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۷ کد : ۴۱۰۶ اخبار
تعداد بازدید:۷۰۹
دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن با ارسال پیامی به مناسبت سی ام اردیبهشت، روز ملی جمعیت، این روز را گرامی داشته است

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن  ، در متن پیام "دکتر شهرکی پور" به این مناسبت، آمده است: بنا به پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، 30 اردیبهشت مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید.

باتوجه به تبیین سیاست های جمعیتی که برای نخستین بار در تاریخ کشور صورت پذیرفته شده است، این مساله  به عنوان یک نقطه عطف در مباحث مهم جمعیت قلمداد می شود. در همین راستا و با توجه به اهمیت فرهنگسازی بحث جمعیت، باید بتوانیم بهره گیری مناسب را از روز ملی جمعیت  (30 اردیبهشت ماه ) ثبت گردیده است، داشته باشیم.

 

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت پیشبرد سیاست های کلان جمعیتی و نیز نقش اثرگذار و بی بدیل دانشگاه ها و مراکز آموزشی در تربیت نسل جوان و راهکارهای مؤثر در فرهنگ سازی فرزندآوری و فرزند پروری که نتیجه آن نسلی صالح، که موتور پیشران کشور می باشد، دانشگاه آزاد اسلامی رودهن با بهره گیری از اساتید مجرب در حوزه جمعیت، دانش خانواده و مردم شناسی و نیز برگزاری نشست های تخصصی با موضوع جمعیت توانسته است سهم خود را ایفا نماید.

 

ارتقای پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت  از زوج های جوان در راستای تحکیم و پایداری بنیان خانواده از فعالیت های موثر در راستای اعتلای جمعیت است. زیرا بزرگ ترین سرمایه هر جامعه نیروی انسانی و کارآمد آن می باشد که می تواند توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را به ارمغان آورد.

 

اینجانب روز ملی جمعیت را به فرهیختگان ارجمند که در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی که زمینه ساز این تحول می باشند تبریک عرض می نمایم.


نظر شما :