رئیس واحد رودهن:

شهروندان با خیال آسوده به مرکز مشاوره دانشگاه آزاد رودهن مراجعه کنند

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۵ کد : ۳۹۶۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۳۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن از شهروندان این منطقه خواست با خیالی آسوده برای انجام امور مشاوره به مرکز تخصصی مشاوره دانشگاه مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن، دکتر حسن شهرکی پور در دیدار نوروزی با رئیس حوزه قضایی رودهن با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال نو مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی توجه همه اقشار جامعه را به استفاده از کالای ایرانی فرا خواند و گفت: همه افراد بشر به عنوان مصرف‌کننده، دارای مجموعه حقوقی هستند که عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات باید آن را رعایت کنند.

وی افزود: حمایت از کالای داخلی علاوه بر توسعه اقتصاد تضمین‌کننده امنیت پایدار کشور است و پیش از این نیز در سنوات گذشته رهبر انقلاب بر حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی تاکید کرده بودند اما آن نتیجه مطلوب حاصل نشد. حالا با فراخوان «حمایت از کالای ایرانی»، آحاد ملت هم خطاب قرار گرفته اند تا با حمایت از تولیدات فرزندان خودشان، چرخ اقتصاد و زندگی خانواده ایرانی را به حرکت درآورند.

 

شهرکی پور در زمینه بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد: یکی از پتانسیل های موجود در این زمینه مرکز تخصصی مشاوره دانشگاه وابسته به معاونت دانشجویی و فرهنگی است که با حضور اساتید مجرب و متخصص آماده ارائه هرگونه خدمات روانشناسی و مشاوره ای به شهروندان منطقه است.

 

رئیس واحد رودهن تصریح کرد: مشاوران، افراد متخصص و آگاه به اصول مشاوره ای هستند که در زمینه های تحصیل، شغل، خانواده و... به فرد کمک می کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که مشاور تسهیل کننده است نه تصمیم گیرنده. با توجه به این نگرش همه ما غالبا در معرض مسائل و مشکلاتی قرار می گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیات به همفکری با دیگران نیاز پیدا می کنیم این مرکز آماده ارائه خدمات تخصصی و بهداشت روانی در زمینه های گوناگون است.

 

وی با محرمانه خواندن فرایند مشاوره در این مرکز تخصصی گفت: پرونده ها و یادداشت های مشاوره جدا از سایر مدارک و به بصورت طبقه بندی شده (محرمانه) نگهداری می شوند و همه مشاوران در همه جلسات اصل رازداری را مطابق قانون رعایت می­کنند. لذا شهروندان منطقه می ­توانند با خیالی آسوده جهت انجام امور مشاوره به این مرکز مراجعه کنند.

حجت الاسلام تقیان رئیس حوزه قضایی رودهن نیز گفت: با توجه به تصدی شهرکی پور و توجه به وجود نیروی انسانی و متخصص و کارآمد و امکانات بالقوه ای که دانشگاه رودهن در اختیار دارد امیدوارم بتوانیم در خصوص بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام های موثرتری برداریم.

 

وی افزود: در خصوص جدایی زوجین و آثار ناخوشایند حاصل از آن، چنانچه مرکز مشاوره در دادگاه مستقر شود مطمئنا از روند رو به رشد طلاق تا حدودی جلوگیری خواهد کرد و این امر رضایت خدا و خلق خدا را به همراه خواهد داشت.

 

بر این اساس مقدمات انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و اداره دادگستری بخش رودهن در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی فراهم شد.


( ۱ )

نظر شما :