صعود تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن به قله آزادکوه مازندران

۰۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۴ کد : ۳۴۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۸۸
تیم کوهنوردی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با هماهنگی و همکاری تربیت بدنی دانشگاه توانستند تاریخ‌های ۵ و ۶ مرداد به قله آزادکوه واقع در مازندران صعود کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحدرودهن، قله آزادکوه در بخش شمال غرب رشته کوه البرز مرکزی و در شمال روستاهای کوهستانی کلاک و نسن از توابع شهرستان بلده واقع شده است.

قله آزادکوه با ارتفاع ۴۳۷۵ متر دومین قله بلند البرز مرکزی است که فقط از طریق یال جنوبی به گردنه جنوبی آن و از طریق کوه‌های کم ارتفاع چله کوه و چورن به قله یخچال و دیگر قلل البرز مرکزی متصل می‌شود و در سایر جبهه‌ها مستقل و آزاد است.

قله از جبهه غربی تا کنار رودخانه دره نسن، سراسر دیواره است. جبهه شمالی آزادکوه نیز دیواره‌ای داشته که از غرب به دیواره اصلی قله و در شرق که تا تنگه کلاک امتداد دارد متصل است. یال جنوبی تنها یال خاکی و مسیر نرمال صعود آزادکوه است.

چون قله آزادکوه تنها از یک جهت آن هم رخ جنوبی از سوی گردنه چله کوه به قلل دیگر البرز مرکزی متصل شده است، نام آزادکوه را به خود گرفته است و وجه تسمیه نام آن به این دلیل است.

اعضای ۹ نفره این تیم شامل حسین محمدی، بهرام صالح نیا، علی براری، داریوش بهادری، احمد نورمحمدی، محمد آقا میرزایی، بهزاد خانمحمدی، حسن حسنخانی و علی نوروزی به عنوان راننده بودند. سرپرستی این تیم به عهده حسین محمدی بوده است.

کورش حنیفی مدیر تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن نیز از رئیس واحد و هیات رئیسه به خاطر همکاری و مساعدت به تربیت بدنی تشکر کرد.


( ۱ )

نظر شما :