امام جمعه رودهن:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از انقلابی‌های امروز نبودند، بلکه از انقلابی‌های دهه ۴۰، دوران خفقان رژیم ستم‌شاهی بودند

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۱ کد : ۳۰۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۹۸
امام جمعه بخش رودهن یکی از وظایف مهّم حکومت اسلامی را تأمین رفاه اقتصادی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحدرودهن، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا مدیح در خطبه‌های عبادی -سیاسی نماز جمعه این هفته رودهن اظهار داشت: یکی از وظایف مهّم حکومت اسلامی، تأمین رفاه اقتصادی جامعه است.

وی با اشاره به حدیث «الدنیا مزرعه الاخره» گفت: دنیا مزرعه آخرت، محل کشت و کار و جمع آوری گل و گیاه برای بهشت جاویدان است، اگر نگاه انسان به دنیا این چنین باشد هیچ‌گاه به دنیا وابسته نخواهد شد، دنیا مقدمه آخرت، معبر و گذر است، نگاه اسلام به دنیا نگاه مقدسی است؛ اما به عنوان محلی که در آن به عبادت خداوند پرداخته و برای آخرت توشه جمع کند.

امام جمعه بخش رودهن با بیان اینکه در احادیث و روایات فقر نکوهش شده است افزود: انسان‌ها باید با توجه به قوانین الهی دنیا‌دار باشند؛ زیرا اسلام هیچ‌گاه طرفدار فقر نبوده و نیست، همچنان که پیامبر اسلام (ص) فرموده‌اند فقر مرگ بزرگی‌ست.

وی تأکید کرد: آنچه که در جامعه اسلامی از اهمیّت بسیار برخوردار است، توجه به رفاه اقتصادی است که در اسلام به عنوان یکی از وظایف مهّم حکومت اسلامی برشمرده می‌شود؛ چراکه انسان‌های مسلمان، شیعه، انقلابی و امام حسینی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند باید عزیزترین، شریف‌ترین و به روزترین انسان‌ها و متمدن‌ترین آن‌ها باشند.

امام جمعه بخش رودهن در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: این مرحوم از انقلابی‌های امروز نبودند، بلکه از انقلابی‌های دهه ۴۰، دوران خفقان رژیم ستم‌شاهی بودند، زمانی که مردم ادعا داشتند جای روحانیون صرفاً در مسجد و منبر است.

مدیح ادامه داد: در همان شرایط روحانیون زیادی به طرفداری از نهضت امام خمینی پرداختند که یکی از آن جوانان طلبه و انقلابی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود، ایشان کار انقلاب را با سختی، دشمنی، زندان و شکنجه پیش بردند تا انقلاب اسلامی به پیروز برسد.

 


نظر شما :