پیامبر اسلام، تنها پیامبری بود که به سران کشورها نامه نوشت/ ماجرای ربیع هجرت، نشان از اوج ایمان علی (ع) دارد

۱۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۳ کد : ۲۹۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۳۵
رودهن:روابط عمومی دانشگاه: امام جمعه موقت رودهن با اشاره به اینکه پیامبر اسلام، تنها پیامبری بود که به سران کشورها نامه نوشت، گفت: پیامبر اسلام، رحمت برای همه مردم عالم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدابراهیم سراج در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رودهن، ضمن آرزوی قبولی عزاداری دو ماه عزاداری برای سید و سالار شهیدان و تبریک ایام ربیع‌الاول اظهار کرد: این دو ماه برکات عظیمی داشت که به فرمایش امام، احیای اسلام مدیون محرم و صفر است و اوج آن را در راهپیمایی عظیم اربعین، مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: حرکت در اربعین، چیزی جز عشق نبود و هر چه خطر بیشتر می‌شود، شور و اشتیاق مردم برای این سفر معنوی بیشتر می‌شود و دشمن گاهی این حرکت عظیم را انکار و گاهی اعتراف می‌کند که در یک نشریه خارجی نوشتند که مردی که ۱۴۰۰ سال پیش کشته شد، همچنان رکورد می‌زند و دشمنان از این حادثه بزرگ هراس دارد.

امام‌جمعه موقت رودهن با اشاره به اینکه، ماه ربیع، بهار ماه‌ها است که ربیع مولود و ربیع هجرت دو نام دیگر این ماه است؛ ربیع مولود به این سبب نام‌گذاری شد که رحمت جهانیان و نه تنها رحمت مسلمانان، متولد شد و پیامبر اسلام، تنها پیامبری است که جهانی است و برای همین است وقتی دینش تثبیت پیدا می‌کند، به سران همه پادشاه‌ها نامه می‌زند که در مورد باقی پیامبران، چنین موضعی نبوده است.

سراج ادامه داد: خطرناک‌ترین این نامه‌ها به امپراتور ایران و امپراتور روم بوده است ؛ پیامبر به سران ۱۲۵ کشور نامه زد و تنها این دو نبوده است و برخی سران این مملکت‌ها، مسلمانان شدند.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف امپراتوری روم، امپراتور ایران، نامه پیامبر را پاره کرد و به ساسان، دستور داد که از یمن حرکت کرده و پیامبر را دستگیر کرده و به نزد خسروپرویز بیاورد؛ سپاه خسروپرویز به نزد پیامبر می‌رود و پیامبر می‌گوید یک شب مهمان ما باشید و فردا خبر مهمی به شما می‌رسد که باید برگردید و این اتفاق می‌افتد و خبر می‌رسد که فرزند خسروپرویز وی را کشت و سپاه دستور برگشت گرفت.

امام‌جمعه موقت رودهن با اشاره به نام‌گذاری ماه ربیع به ربیع هجرت، توضیح داد: در شب اول ربیع‌الاول، حضرت علی (ع) در منزل پیامبر بیتوته می‌کند و ۴۰ مرد جنگی می‌خواهند به منزل پیامبر (ص) حمله کنند و پیامبر را بکشند؛ اما درنهایت می‌فهمند پیامبر از شهر خارج‌شده است و در آنجا هم مأموریت عنکبوت بر تار تنیدن در غار، باعث شد پیامبر نجات پیدا کند؛ ولی همراه پیامبر ترسید و ایمان شخصی، با ایمان حضرت علی (ع) قابل مقایسه نیست.

 

 


نظر شما :