برگزاری محفل انس با قرآن کریم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

۱۷ مرداد ۱۳۹۱ | ۱۸:۰۳ کد : ۱۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۴۳
محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان ممتاز بین المللی و ملی در دانشگاه های آزاد اسلامی...


محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان ممتاز بین المللی و ملی در دانشگاه های آزاد اسلامی کشور با شکوه تمام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری آنا،سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و ضیافت الهی و بهار قرآن، همزمان با سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، عطرآگین از رایحه آیات نورانی قرآن شد و جمعی از قاریان ممتاز بین المللی و ملی، و حافظان کلام ا... مجید، با حضور رئیس، معاونین، کارکنان، اساتید و دانشجویان این واحد، آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند.

سعید شفائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در این جلسه معنوی و پر فیض، هدف از برگزاری این محفل قرآنی که همه ساله در ماه مبارک رمضان در این واحد دانشگاهی برگزار می شود را آشنایی و نزدیکی هرچه بیشتر دانشجویان با کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانشگاهیان و بویژه جوانان عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ارتقای کیفیت تلاوت قرآن در کشور، و نیز تاکید بر لزوم تدبر در آیات الهی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه که فرمودند: " وقتی انس با قرآن پیدا شد، مجال تدبر و تأمل و تفکر در معارف قرآن به دست خواهد آمد. قرآن را نمیشود سرسری خواند و گذشت؛ قرآن احتیاج دارد به تدبر، تکیه‌ی بر روی هر کلمه‌ای از کلمات و هر ترکیبی از ترکیبهای کلامی و لفظی. انسان هرچه بیشتر تدبر کند، تأمل کند، انس بیشتری پیدا کند، بهره‌ی بیشتری خواهد برد؛ قرآن اینجور است." ، خاطرنشان کرد: قرآن کریم کتاب هستی و برنامه هدایت است و خشوع در برابر آیات قرآن، زمینه ساز هدایت قرآنی است.

رودهن
به گزارش خبرنگار آنا به مناسب ولادت با سعات امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت، محفل انس با قرآن کریم از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه، با شرکت قاریان ممتاز ایرانی و خارجی و با حضور مسئولین شهرستان ، خانواده های استادان، کارکنان و جمعی از دانشجویان در آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید.

حیدری رئیس واحد رودهن ضمن خیر مقدم و تبریک ایام ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) افزود مقدم همه عزیزان حاضر در جلسه را گرامی می دارم و آرزو می کنم روزه هایتان مورد قبول درگاه حضرت حق قرار گیرد.

وی گفت :رمصان بهار دل است و سرچشمه فضایل . نسیم آن خوشگوار است و شمیم آن مشکبار . در کوله بار هر لحظه صد انبان عطر عشق نهفته و صد غنچه معطر شوق شکفته است نسیم بهار آفرین

حیدری افزود ، رمضان بسیار نرم خیز است و مشکبیز . زیرا از چمن زار بهشت برخاسته است .

شوشتر
در آستانه ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) ودر ایام ملکوتی ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن در مسجد باقرالعلوم (ع) واحد شوشتر بر گزار شد .

به گزارش خبر نگار خبرگزاری آنا از شوشتر در این مراسم پر فیض که مسئولان وکارکنان دانشگاه حضور داشتن استاد شاکر نژاد یکی از قاریان وحافظان بین المللی کشور به تلاوت آیاتی از کلام وحی پرداخت که با استقبال کم نظیر حاضرین روبرو شد .

خاطر نشان می شود از ابتدا ی ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن برنامه های متنوع قرآنی ویژه کارکنان وخانواده آنان توسط معاونت فرهنگی برگزار شده است که همچنان ادامه دارد.

هرند
به گزارش خبرگزاری آنا از هرند ، به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرندجلسه قرائت قرآن و احکام ویژه کارکنان و اعضای هیات علمی واحد هرند با حضور ریاست دانشگاه و معاونین درنمازخانه دانشگاه تشکیل شد .

در این جلسه ریاست دانشگاه برپیوند و ارتباط قرآن و نماز در کمال و سعادت انسان تاکید نمود و گفت : آنچه که باعث میشود انسان در گرفتاری ها برای او راه های گشایشی پیدا شود تقوا است که لازمه تقوا اطاعت از خدا و ارتباط انسان با قرآن و نماز است. لازم به ذکر است که جلسه قرائت قرآن و احکام تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

علی آباد کتول
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی آباد کتول ،در آستانه میلاد باسعادت کریم اهل بیت ، حضرت امام حسن مجتبی (ع) ، محفل نورانی انس با قرآن در واحد علی آباد کتول برگزار شد.

در این محفل معنوی که پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجدالزهرا (س) این واحد دانشگاهی برگزار شد ، استادسید محمدرضا محمدی ، قاری بین المللی قرآن به تلاوت قرآن کریم پرداخت که از سوی اساتید ، کارکنان ، دانشجویان و علاقمندان کلام وحی الهی مورد تحسین قرار گرفت.

گفتنی است در پایان این مراسم معنوی از فعالان قرآنی از سوی کانون قرآن و عترت واحد تجلیل شد.

ساری 
به گزارش خبرنگار آنا از ساری ، همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان و سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس با قرآن کریم با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه ، جمع کثیری از دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در مسجد حضرت ولیعصر (عج) مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد.

در این محفل معنوی و نورانی که به همت دفتر فرهنگ اسلامی، روابط عمومی و کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد دکتر مهدی احمدی و حاج نقی عالیشاه دو تن از قاریان برجسته استان و کشور به تلاوت آیات قرآن کریم پرداختند.

قرائت شعر ویژه میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) و اجرای برنامه همخوانی و تواشیح توسط گروه تواشیح والضحی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود .

در پایان شرکت کنندگان در این محفل نورانی و معنوی ، نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام و المسلمین باقریان اقامه کردند .

شهرری
خبرگزاری آنا: به همت معاونت فرهنگی واحد و به مناسبت ماه مبارک رمضان و در فوق برنامه طرح ضیافت اندیشه قرآنی، محفل انس با قرآن کریم در نمازخانه واحد با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد.

این برنامه با حضور حاج کریم منصوری قاری ممتاز و بین المللی و یعقوب سیفی نفر اول مسابقات قرائت قرآن کریم در بخش کارکنان منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام والمسلمین حلواییان به سخنرانی در خصوص مسایل مذهبی ، فضایل قرآن کریم و ماه مبارک رمضان پرداخت.

بافت
خبرگزاری آنا : به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی بافت محفل انس با قرآن کریم باحضور قاریان برجسته دانشگاه و شهرستان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا از بافت ،در این مراسم نورانی که بمناسبت میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد ، قاریان کلام وحی به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

در ابتدای این مراسم که با استقبال کارکنان،اساتید و دانشجویان روبه رو شد حجة الاسلام والمسلمین بابایی از اساتید حوزه علمیه طی سخنانی به آثار و برکات ماه مبارک رمضان و خصوصیات اخلاقی امام حسن مجتبی (ع) در باب کرامت پرداخت.

اجرای مولودی خوانی پایان بخش این مراسم معنوی بود.

خرم آباد 
به مناسبت ماه مبارک رمضان و ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس با قرآن کریم در مسجد امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد .

حشمت جمشید پور مدیر روابط عمومی واحد خرم آباد با اعلام این خبر گفت : در این مراسم که قاریان ممتاز کشوری مجیدی مهر ،سید عباس پورهاشمیان ،محمد عربان ،اساتید و کارکنان واحد خرم آباد حضور داشتند ابتداء قاریان ممتاز کشوری به قرائت آیاتی از کلام وحی پرداختند سپس کتاب آسمانی توسط کارکنان و اساتید واحد به طور کامل ختم شد.

زرقان 
خبرگزاری آنا: همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)' محفل انس با قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا در این مراسم که باحضور مسئولین دانشگاهی و مسئولین شهر و خانواده های کارکنان در ساختمان آموزشی این واحد برگزار گردید سطح پور از قاریان برجسته استان فارس آیاتی ازکلام الله مجید را تلاوت نمودند.

پارس آباد مغان
آنا: مراسم بزرگ محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته و بین المللی ، حافظان کل قرآن ، گروه تواشیح محمد رسول الله شهرستان پارس آباد و موسسه تسنیم پارس آباد در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان برگزار گردید.

در این مراسم که مسئولین ارشد شهرستان ، فرماندار شهرستان ، امام جمعه شهرستان ، رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان ، رئیس ستاد اقامه نماز جمعه ، معاون فرماندار، بخشداران مرکزی ، اسلام آباد و تازه کند ، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان ، اعضای شورای اسلامی شهر ، روسای دانشگاهها و روسای ادارات ، اساتید دانشگاه و فعالان برجسته قرآنی و دیگر مدعوین حضور داشتند مراسم متنوع قرائت ترتیل و تحقیق ، قرائت حافظان کل قرآن ، تواشیح خوانی و ... برگزار گردید.

محسن شیرپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس اباد مغان ضمن خیرمقدم گویی و تبریک میلاد دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پیشرو در برنامه های فرهنگی است و در بسط و توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی همیشه تلاش می کند.

وی با اشاره به رئوس برنامه های ریاست عالیه دانشگاه که همان ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی در دانشگاه و جامعه اسلامی است گفت : دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد دانش ، تقویت ایمان و اراده در بسط و توسعه فرهنگ اسلامی در دانشگاهها پیشتاز نظریه ها و اندیشه های دینی و اسلامی بوده است و کلیه همکاران دانشگاهی در راستای تحقق این امر در تلاشند و این امر را وظیفه شرعی و ملی خود می دانند.

وی نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان و امام جمعه پارس آباد در مراسم ضیافت افطاری از کلیه دست اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی در اهمیت دادن به مبانی و فرهنگ اسلامی بویژه برنامه های قرآنی و نماز تقدیر و تشکر کرده و خواستار حفظ و انسجام اتحاد و همدلی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شد که همواره در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تلاشند. در پایان فرماندار و امام جمعه شهرستان و دیگر مسئولین ارشد شهرستان از محسن شیرپور رئیس واحد پارس آباد قدردانی کردند.

آشتیان
امید طاهرنژاد کارشناس قرآن و عترت واحد آشتیان از برگزاری محافل انس با قرآن کریم در این دانشگاه همزمان با ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: کانون قرآن و عترت این دانشگاه نیز در ایام ماه مبارک، محافل روزانه و شبانه انس با قرآن کریم برگزار می‌کند.

وی اضافه کرد: محافل روزانه همه روزه پس از برگزاری نماز مغرب و عشا در مسجد 14 معصوم واحد و محافل شبانه نیز روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در منازل کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار می‌شود.


( ۱ )

نظر شما :