حضور امامزادگان در ایران سبب ترویج قرآن و عترت و اسلام شده است

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۵ کد : ۴۲۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۱
دکترحسن شهرکی پور بمناسبت بزرگداشت و تجلیل از امام زادگان بیانه ای بشرح زیر صادر نمود.

امامان و امامزادگان (فرزندان بلافصل و نسل آنان که همگی امامزاده نامیده می‌شوند) همواره مورد محبت و مودت ما ایرانی ها بوده اند. توسل به معنای استفاده از اسباب برای دستیابی به هدف است، در اصطلاح توسل به معنای تمسک جستن به روح اولیای الهی اعم از پیامبر یا امام و یا امامزاده و یا علما، صلحا، شهدا برای گرفتن فیض از خداوند است. چه این که شفاعت نیز مفهوم شبیه این را دارد ، زیرا شفیع هم از واسطه های فیض برای رسیدن به فیض الهی استمداد می طلبد. تبرک و توسل ریشه در قرآن کریم دارد، چنانچه حضرت یوسف(ع) پیراهنش را به عنوان تبرک برای پدرش فرستاد تا به چشم‌هایش بمالد و بینایی خود را دوباره به دست آورد.

شجره طیبه  که مصداق آیه شریفه قرآن کریم است  هر روز شکوفاتر می‌شود و جهان اسلام از خیرات آن بهره می‌گیرد، این همان شجره‌ای است که امروز سایه‌سار آرامشگاه ایرانیان است و با وجود دشمنی‌ها هرگز از ثمردهی باز نایستاده و انوارش شعاع بیشتری پیدا کرده است

دکتر شهرکی پور ضمن گرامیداشت این روز بزرگ به استادان ، کارکنان  و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن تبریک گفتند :

 به فرموده آیت الله بهجت، توسلات، خیلی نافع است. به این امامزاده‌ها زیاد سر بزنید. این بزرگواران همچون میوه‌ها که هر کدام یک ویتامین خاصی دارند، هر کدامشان خواص و آثاری دارند، از محبت اهل بیت(ع) نباید دست برداشت، همه چیز در محبت است، اگر چیزی دارید از محبت است .


نظر شما :