عفاف ودیعه ای است مقدس و موهبتی الهی

۲۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۶ کد : ۴۲۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۶
دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به مناسبت گرامیداشت روز عفاف و حجاب پیامی صادر کرد

یا ایّها النبی قل لازواجک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی أن یعرفن فلایؤذین و کان الله غفوراً رحیماً (احزاب/ 59)

حجاب اسلامی جزو ضروریات دین و از مؤکدات آیات و روایات معصومین و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزش گذاری به مقام زن مؤمن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می شود. در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و اسکتبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

عفاف ودیعه ای است مقدس و موهبتی الهی. موهبت و خلعتی برازنده که انقلاب شکوهمند اسلامی آن را به زنان بازگرداند تا به داشتن آن ببالند و دوشادوش مردان در جهت تحقق در جامعه ا ی فاطمی و مهدوی در راستای  تلاشی مقدس از خود نشان دهند.

عفاف و حجاب، نشان دهنده ی تقویت ایمان، عمق اعتقاد، حاکمیت ارزش های انسانی و حفظ حریم و حرمت زن و مرد است و عدم رعایت آن شدیدترین ضربات را بر پیکر اخلاق و معنویت در جامعه وارد می کند. از آنجا که رعایت عفاف و حجاب، در سلامت و پاکی جامعه مؤثر است و بنیان خانواده را تحکیم می بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می کند، لذا رعایت این مسأله یکی از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی است که بر عهده هر مرد مؤمن و زن مؤمنه ای است؛ و کوتاهی و بی توجهی نسبت به آن باعث رواج گناه و تفاخر و تکاثر و اسراف و فساد و در نهایت محدودیت زن خواهد شد. دیروز مردم مسلمان ایران  ما در واقعه مسجد گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه ها، ماهواره ها و فضای مجازی معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت پاکی زنان و خواهران ماست.  از این رو زنان ایران اسلامی به عنوان سنگربان ارزش های اسلامی در برابر وضع جاهلی دنیای غرب با پاسداری از حریم حجاب به عنوان دژ امنیت زن از حصار مستحکم فرهنگ اسلامی محافظت می کند. در پایان از تمامی بانوان فرهیخته و دانشگاهی ایران عزیز می خواهم در موقعیت کنونی کشورمان در جهان و اینکه امروز این کشور به عنوان الگوی اخلاق و عفاف در جهان بویژه جهان اسلام قرار گرفته ، نسبت به خنثی کردن توطئه های فرهنگی دشمن با رعایت پوشش در خود شأن اسلامی بانوی اسلامی ایرانی بار دیگر هویت ملی و دینی خود را به جهان تشنه معنویت هدیه کنند

 


( ۱ )

نظر شما :